USŁUGI KSIĘGOWE

Kancelaria doradcy podatkowego Jacka Pukaluka w Warszawie obok usług doradztwa podatkowego prowadzi również księgowość firm. Łączymy rzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych z pomocą w sprawach stricte podatkowych.

Obsługujemy firmy na uproszczonej księgowości

Wiele firm może prowadzić księgowość w formie uproszczonej. Najpopularniejsza z tych form to książka przychodów i rozchodów, dotycząca większości przedsiębiorców jednoosobowych oraz założonych przez osoby fizyczne spółek jawnych, cywilnych i partnerskich.

Prowadzimy pełną księgowość

Do prowadzenia pełnej księgowości zobowiązane są m.in. spółki akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki komandytowe, a także inne firmy, które wykazały co najmniej 2 mln euro rocznego przychodu netto (równowartość w PLN). Oznacza to konieczność przejęcia większego zakresu obowiązków księgowych niż w przypadku uproszczonej formy opodatkowania. W skład ksiąg rachunkowych wchodzą w tym wypadku m.in.: księga główna, księgi pomocnicze, dzienniki i zestawienia obrotów i sald.

Zasady, którymi kierujemy się w naszej pracy

• Analizując dokumenty Klienta, zastanawiamy się nie tylko nad ewentualnym ryzykiem podatkowym, lecz także nad możliwościami optymalizacji podatkowej.
• Identyfikując problemy, przedstawiamy możliwe rozwiązania.
• Aby zapewnić naszym Klientom fachową i kompleksową pomoc, współpracujemy ze specjalistami (adwokatami, radcami prawnymi) – wtedy, gdy istnieje taka potrzeba.
• Doceniamy wartość spotkań z Klientem.
• Troszczymy się o sprawny przepływ danych i unikamy przeciążania Klienta nieistotnymi informacjami.
Nasze wynagrodzenie, obejmujące zarówno usługi księgowe, jak i doradztwa podatkowego, ustalamy jako miesięczny ryczałt w wysokości: od 350 zł netto – księga przychodów i rozchodów; od 700 zł netto – księgi rachunkowe (tzw. pełna księgowość).